Historický ústav Akademie věd ČR Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Archiv aktualit

Výstava Regiony v čase a prostoru je nyní zvěřejněna i elektronicky. VVýstava je putovní. Lze si ji bezplatně zapůjčit prostřednictvím Knihovny geografie PřF UK.

Členové Výzkumného centra historické geografie spolupracují s Katedrou geografie UJEP v Ústí n. L. a spolkem političtívězni.cz na přípravách výstavy k problematice uranových lágrů na Jáchymovsku. Slavnostní vernisáž výstavy proběhla 25. 9. 2016 v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Více informací zde.

Výstavu Regiony v čase a prostoru můžete vidět od 1. září do 30. října v předsálí Geografické knihovny Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Geografická knihovna se nachází ve druhém patře budovy na Albertově 6, Praha 2. Výstava je přístupná zdarma.

Fotografie ze Středoevropské konference historických geografů (CECHG) můžete shlédnout zde.

Dílna environmentálních dějin Česka a Slovenska zve na veřejnou přednášku historika a spolupracovníka organizace Lékaři bez hranic Duncana Mcleana: The Politics Behind the Ebola Crisis, v pondělí 29. srpna od 19:30 v Goetheho Institutu v Praze (Masarykovo nábřeží 32, Praha 1). Více informací na webových stránkách Letní školy ESEH: http://environmentalni-dejiny.org/summer-school/, nebo v letáčku.
 

Je dostupný program a sborník abstraktů Středoevropské konference historických geografů (Central European Conference of Historical Geographers), kterou v Praze ve dnech 31. srpna až 2. zaří 2016 pořádá VCHG.
Více informací se dozvíte na webu konference.
 

U příležitosti 500 let založení města Jáchymov vychází v letošním roce kniha Jana Hlouška Jáchymov – Joachimsthal. Více informací naleznete na plakátu nebo v informacích o knize.

Členové Výzkumného centra historické geografie spolupracují s Katedrou geografie UJEP v Ústí n. L. a Muzeem Sokolov na zpřístupnění uranového dědictví Jáchymovska. Více informací zde.

Ústřední archiv zeměměřictví a katastru zve na výstavu Mapy a plány kulturních památek a přírodních zajímavostí.
Výstava se uskuteční 24. června 2016 v budově ČÚZK v Praze – Kobylisích.
Více informací nalaznete na plákatu výstavy a pozvánce.

V nakladatelství Academia vyšla publikace, která představuje Výzkumné centrum historické geografie. Ke stažení je zde.